niedziela, lipiec 21, 2024
Follow Us
środa, 26 sierpień 2015 10:57

Odpowie za pobicie sąsiada

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Odpowie za pobicie sąsiada fot. Komenda Stołeczna Policji

Poważnymi obrażeniami ciała 77-letniego mężczyzny zakończyła się wizyta sąsiada w jego domu. Pokrzywdzony trafił do szpitala, a nietrzeźwy 32-latek, podejrzany o jego pobicie, został zatrzymany przez grodziskich policjantów.

Krzysztof G. usłyszał zarzut naruszenia czynności narządu ciała. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Grodziscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w mieście. Z informacji wynikało, że doszło tam do pobicia. W mieszkaniu funkcjonariusze zastali zakrwawionego właściciela lokalu oraz innego mężczyznę i dwie kobiety. Z 77-latkiem mundurowi szybko ustalili, że został on pobity przez będącego na miejscu sąsiada. Do pokrzywdzonego policjanci natychmiast wezwali karetkę pogotowia, a wskazanego im mężczyznę zatrzymali i przewieźli do komendy.

Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego 32-latka wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Po zebraniu przez policjantów materiału dowodowego, Krzysztof G. usłyszał zarzut naruszenia czynności narządu ciała. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. O karze dla niego zdecyduje teraz sąd. Za ten czyn przewidziana jest kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

a