wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
poniedziałek, 24 sierpień 2015 08:46

Podejrzani o rozbój w rękach kryminalnych

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Podejrzani o rozbój w rękach kryminalnych fot. Komenda Stołeczna Policji

Dwa tygodnie żmudnej i analitycznej pracy mińskich kryminalnych, wspomaganych przez funkcjonariuszy z dochodzeniówki i Komisariatu Policji w Sulejówku, zaprocentowało trafnym wytypowaniem i namierzeniem trzech mieszkańców gminy Stanisławów, podejrzanych o popełnienie rozboju na osobie 53-letniej kobiety w rejonie dworca kolejowego w Sulejówku.

Funkcjonariusze odzyskali też torebkę i dokumenty, które podejrzani ukryli prawdopodobnie po popełnieniu przestępstwa. Trójce zatrzymanych przedstawiono zarzut popełnienie rozboju. Podejrzani dobrowolnie poddali się karze.

Na początku sierpnia w Sulejówku miał miejsce napad na 53-letnią mieszkankę. Kobieta została obezwładniona, pobita i okradziona z torebki , w której znajdowały się dokumenty, pieniądze i karta bankomatowa. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że napastników miało być trzech. Po zabraniu torebki rozbiegli się i uciekli.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego mińskiej komendy, wspomagani przez policjantów z Komisariatu w Sulejówku i wydziału dochodzeniowo-śledczego. To właśnie kryminalni wpadli na trop trzech mężczyzn, których wytypowali przeglądając między innymi zapisy monitoringów z różnych obiektów z terenu Sulejówka.

Dwa tygodnie po zdarzeniu kryminalni zatrzymali na terenie gminy Stanisławów 27-letniego Tomasza P., 18-letniego Michała G. i 17-letniego Mateusza K. Policjanci dotarli też do miejsca, gdzie podejrzani mieli wyrzucić skradzione przedmioty. Torebkę z dokumentami i kartą bankomatową odnaleziono w krzakach w rejonie Placu Czarnieckiego w Sulejówku.

Zebrany przez policjantów z mińskiej dochodzeniówki materiał dowodowy wstępnie uprawdopodobnił, że podejrzani mogli mieć bezpośredni związek z przestępstwem. Całej trójce przedstawiono zarzut współudziału w popełnieniu rozboju.

Podejrzani przyznali się i skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze. W ich przypadku będą to bezwzględne kary pozbawienia wolności.

a