sobota, maj 18, 2024
Follow Us
czwartek, 20 sierpień 2015 08:58

Tanie ale podrobione

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Tanie ale podrobione fot. Komenda Stołeczna Policji

Obuwie oraz odzież znanych marek oferował do sprzedaży 35-latek na targowisku w Konstancinie-Jeziornie. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zabezpieczyli towar o szacunkowej wartości 35 tysięcy złotych, który w całości okazał się podrobiony i bezprawnie opatrzony zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Czyn ten zagrożony jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi przeprowadzili kontrolę stoisk na targowisku w Konstancinie-Jeziornie. Uwagę policjantów zwróciły przede wszystkim artykuły ze znakami towarowymi znanych światowych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie.

Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że artykuły sprzedawane przez 35-letniego mężczyznę mają zastrzeżone znaki towarowe. Oferowane do sprzedaży obuwie oraz odzież opatrzone były zastrzeżonymi znakami towarowymi, a nie miały nic wspólnego z oryginałami.

Policjanci zabezpieczyli towar o szacunkowej wartości 35 tysięcy złotych. Zabezpieczony towar nie trafi do klientów, a jego właściciel poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

a