sobota, maj 18, 2024
Follow Us
piątek, 14 sierpień 2015 10:17

Ugodził nożem 80-latka

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ugodził nożem 80-latka fot. freeimages.com

Policjanci z komendy na Pradze Północ zatrzymali 30-letniego mężczyznę. Włodzimierz W. z nieznanych przyczyn pod jednym ze sklepów przy ulicy Targowej w Warszawie, ugodził nożem w szyję przechodzącego 80-letniego mężczyznę.

Sprawca mimo próby ucieczki został zatrzymany. Grozi mu teraz do 8 lat więzienia.

Policjanci z północnopraskiej komendy zostali wezwani na ulicę Targową, gdzie według zawiadamiających miało dojść do pchnięcia nożem starszego mężczyzny. Na miejscu mundurowi zastali 80-letniego pokrzywdzonego, któremu ratownicy medyczni opatrywali zranioną szyję. W konsekwencji ranny został przewieziony do jednego z warszawskich szpitali. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Czynu tego miał dokonał 30-letni mężczyzna, który został schwytany przez świadków zdarzenia. Z ich relacji wynikało, że sprawca najpierw wszedł do jednego z banków, gdzie zachowywał się agresywnie wobec jego pracowników. Zaniepokojony personel powiadomił ochronę, ale 30-latek opuścił bank przed jej przybyciem. Na schodach prowadzących do placówki Włodzimierz W. z niewiadomych przyczyn, rzucił się na przechodzącego 80-letniego mężczyznę i zadał mu nożem cios w szyję. Starszy mężczyzna próbował się bronić przed napaścią, wymachując laską w kierunku napastnika. Jeden ze świadków tego zdarzenia ruszył 80-latkowi z pomocą i wytrącił nóż z ręki Włodzimierza W., po czym dzięki pomocy innego mężczyzny wspólnie obezwładnili sprawcę, a następnie odebrali mu niebezpieczne narzędzie.

Na miejscu policjanci zabezpieczyli ślady oraz zapis kamer miejskiego monitoringu, przesłuchali świadków i zebrali materiał dowodowy. Włodzimierz W. trafił do policyjnego aresztu. Nie chciał przyznać się do zarzucanego mu czynu. Przestępstwo, którego się dopuścił, zostało zakwalifikowane, jako dokonanie średniego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi 8 lat więzienia.

a