czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
wtorek, 11 sierpień 2015 12:40

Z wakacji do więzienia

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Z wakacji do więzienia fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KSP zajmujący się ściganiem osób poszukiwanych, zatrzymali 46-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie trzech listów gończych, dwa za kierowanie zorganizowaną grupą o charakterze zbrojnym oraz jeden za oszustwa.

Poszukiwany wpadł w ręce policjantów, gdy wrócił z wakacji do domu. Policjantów próbował zmylić przedstawiając im podrobiony dowód osobisty.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że poszukiwany na podstawie trzech listów gończych 46-letni obywatel Ukrainy, może przebywać na terenie Piaseczna. Funkcjonariusze natychmiast doprecyzowali swoje informacje, a następnie objęli obserwacją mieszkanie, w którym miał przebywać. Mężczyzna został zatrzymany na klatce schodowej, gdy próbował wejść do swojego mieszkania, po powrocie z wakacji. Podczas rozmowy z kryminalnymi tłumaczył się, że jest obywatelem Litwy, a na potwierdzenie swoich słów pokazał podrobione dokumenty.

46-latek był ścigany od dwóch lat, na podstawie listów gończych wydanych przez Sąd Okręgowy w Katowicach i Sąd Okręgowy w Bielsku Białej, za kierowanie zorganizowaną grupą o charakterze zbrojnym oraz przez Sąd Rejonowy w Łodzi za oszustwa. Teraz najbliższe lata spędzi w zakładzie karnym, gdzie miał trafić zgodnie z decyzją sądu.

a