poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
piątek, 07 sierpień 2015 09:14

Plantacja konopi indyjskiej w mieszkaniu

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Plantacja konopi indyjskiej w mieszkaniu fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ prowadzą postępowanie dotyczące uprawy, wytwarzania i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Do sprawy zostali zatrzymani dwaj mężczyźni: 30-letni Piotr O. i 32-letni Paweł G.

Obaj usłyszeli zarzuty i zostali objęci policyjnym dozorem. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Funkcjonariusze wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP w połowie lipca przeprowadzili na terenie Pragi Północ działania mające na celu zatrzymanie osób trudniących się uprawą i wytwarzaniem substancji odurzających. W jednym z mieszkań ujawnili plantację konopi indyjskiej. Tam też w ich ręce wpadli 30-letni Piotr O. i 32-letni Paweł G.

Na miejscu policjanci zabezpieczyli, m.in. zeszyt z zapiskami, 21 sztuk krzaków roślin, 25 sztuk odciętych krzewów przygotowanych do suszenia, pozostałości krzewów, 2 namioty, w których były hodowane krzaki konopi, specjalistyczne lampy, wentylatory oraz susz roślinny.

Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli telefony komórkowe wraz z kartami pamięci SIM oraz pieniądze w kwocie 95 tysięcy złotych.

Zatrzymani Piotr O. i Paweł G. w prokuraturze na Pradze Północ usłyszeli zarzuty uprawy, wytwarzania i posiadania środków odurzających. Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem. Zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe, mają też zakaz opuszczania kraju z zatrzymaniem paszportu.

Grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

a