wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
wtorek, 21 lipiec 2015 09:11

Podejrzani o rozbój zatrzymani

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Podejrzani o rozbój zatrzymani fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali czterech mężczyzn i kobietę podejrzanych o rozbój i usiłowanie rozboju. Do przestępstwa doszło w nocy w parku. Grupa pijanych i agresywnych osób zaatakowała, okradła i dotkliwie pobiła przypadkowych przechodniów. Za ten czyn kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawiania wolności.

Do zdarzenia doszło 21 lipca około 2.00 w nocy w jednym z parków w centrum Warszawy. Grupa osób w wieku od 18 do 27 lat, siedząca na ławkach, piła alkohol. W tym czasie w pobliżu przechodziło dwóch mężczyzn. Jak wynika z relacji pokrzywdzonych, zostali oni zaczepieni przez te osoby z żądaniem poczęstowania papierosami.

Kiedy mężczyźni odpowiedzieli, że nie palą zostali przez napastników zaatakowani i przewróceni na chodnik. Pokrzywdzeni byli bici i kopani po całym ciele, po czym zabrano im telefon, klucze od mieszkania, karty płatnicze oraz 30 złotych.

Po dokonanym przestępstwie sprawcy uciekli, a przypadkowi świadkowie o tym, co się stało powiadomili policję.

Po kilkunastu minutach od zdarzenia operator stołecznego stanowiska kierowania na Palcu Bankowym zauważył osoby, które rysopisem odpowiadały tym podejrzewanym o rozbój.

Informacja natychmiast trafiła do policjantów ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego, którzy zatrzymali Piotra Ł., Roberta N., Damiana K., Łukasza M. i Monikę O. oraz odzyskali skradziony telefon.

Wszystkie zatrzymane przez policjantów osoby były już notowane za podobne przestępstwa. W prokuraturze usłyszały zarzuty rozboju i jego usiłowania. Tym razem za to, co zrobiły grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

a