wtorek, maj 28, 2024
Follow Us
poniedziałek, 03 sierpień 2015 08:47

Odzyskali 26 kompletnych kół od samochodów

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Odzyskali 26 kompletnych kół od samochodów fot. Komenda Stołeczna Policji

W wyniku pracy operacyjnej policjantów z zespołu kryminalnego i dzielnicowych Komisariatu Policji w Halinowie, ustalono i namierzono posesję w Otwocku, na której zostało zabezpieczonych 26 kompletnych kół, skradzionych w Józefinie w gminie Halinów.

Podejrzany w tej sprawie 40-letni mieszkaniec Otwocka usłyszał zarzuty popełnienia kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do Komisariatu Policji w Halinowie wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży kilkadziesiąt kompletnych kół z samochodów zaparkowanych na jednej z posesji w Józefinie w gminie Halinów. Większość z nich zostało zdemontowanych ze stojących tam aut.

Wyjaśnieniem tej sprawy zajęli się policjanci z zespołu kryminalnego Komisariatu w Halinowie. W sprawę włączyli się też miejscowi dzielnicowi, którzy rozpoczęli typowanie potencjalnych osób, mogących mieć związek z tym przestępstwem.

W wyniku pracy operacyjnej - funkcjonariusze ustalili, że skradzione w Józefinie koła mogły trafić do Otwocka. Policjanci, idąc tym tropem, dotarli do posesji 40-letniego mieszkańca Otwocka.

W wyniku przeszukania posesji podejrzanego, funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli 26 kompletnych kół. Okazało się, że były to koła pochodzące z Józefina.

Do policyjnego aresztu trafił opisywany 40-latek. Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, podejrzanemu przedstawiono zarzuty popełnienia kradzieży. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

a