poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
piątek, 31 lipiec 2015 12:06

Napadł dla pieniędzy i pudełeczka malin

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Napadł dla pieniędzy i pudełeczka malin fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali osobę podejrzaną o uszkodzenie ciała. Z relacji pokrzywdzonego wynika, że 30-letni Patryk B. nie będąc w stanie zabrać pokrzywdzonemu saszetki z pieniędzmi i malin dotkliwie pobił swoją ofiarę.

Mężczyzna sprzedający owoce przy jednym z przejść podziemnych trafił do szpitala. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło tuż przed północą. Pijany przechodzień zaczepił mężczyznę sprzedającego owoce przy jednym z przejść podziemnych. Jak wynika z relacji napadniętego 64-latka, kiedy ten spał, Patryk B. próbował zabrać mu saszetkę z pieniędzmi. Mężczyzna się obudził i zaczął bronić swojej własności. Wtedy 30-latek próbował ukraść pokrzywdzonemu pudełeczko malin. Kiedy i to się nie udało, napastnik rzucił się na 64-latka bijąc i kopiąc go po całym ciele, po czym uciekł pozostawiając swoją ofiarę leżącą na chodniku. 64-latek z ogólnymi obrażeniami trafił do szpitala.

W pościg za napastnikiem ruszyli policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego, którzy zauważyli uciekającego 30-latka.

Patryk B. chwilę później został zatrzymany, we krwi miał 2 promile alkoholu. Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzut naruszenia czynności narządu ciała. Za ten czyn 30-latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

a