czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
czwartek, 30 lipiec 2015 12:02

Zabezpieczono 570 paczek "lewych" papierosów

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zabezpieczono 570 paczek "lewych" papierosów fot. sxc.hu

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą przeprowadzili kolejną zakończoną sukcesem akcję, w wyniku której zabezpieczyli 570 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej i zatrzymali do tej sprawy 53-letnią kobietę.

Za złamanie przepisów kodeksu karno-skarbowego grozi kara do 3 lat więzienia lub kara grzywny.

Kolejne działania operacyjnych z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zakończyły się sukcesem. Policjanci już wcześniej uzyskali informację, iż w jednym z mieszkań na terenie Pragi Północ mają być przechowywane papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Nabrali do tego całkowitej pewności, kiedy na klatce schodowej w jednym z budynkóww mieszkalnych zauważyli 53-letnią Alicję N. Kobieta była im doskonale znana. Operacyjni wielokrotnie zatrzymywali ją do spraw związanych z przechowywaniem papierosów pochodzących z kontrabandy.

Kobieta nieustannie rozglądała się na boki. Niosła przewieszoną przez ramię czarną torbę sportową, która cała wypełniona była jakimiś przedmiotami. Policjanci byli przekonani, że w środku znajdują się papierosy. W ślad za Alicją N. weszli do jednego z mieszkań. Kobieta nie spodziewała się wizyty policjantów. W konsekwencji operacyjni ujawnili w lokalu 570 paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Towar o łącznej wartości ok 4.200 zł. zabezpieczono, a kobietę przewieziono do jednostki Policji. Przesłuchano ją i przedstawiono zarzut z kodeksu karno-skarbowego.

Alicja N. przyznała się do przechowywania i wprowadzania papierosów bez akcyzy do obrotu, po czym poddała się dobrowolnie karze. Za złamanie przepisów kodeksu karno-skarbowego grozi jej kara do 3 lat więzienia lub kara grzywny.

a