wtorek, czerwiec 18, 2024
Follow Us
piątek, 24 lipiec 2015 09:56

Odpowie za przestępstwa przeciwko policjantom

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Odpowie za przestępstwa przeciwko policjantom fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego pojechali na interwencję związaną z uszkodzeniem wycieraczki samochodowej na ulicy Topolowej w Mińsku Mazowieckim. Policjanci zatrzymali w opisywanym rejonie mężczyznę, który rzucił się do ucieczki, widząc najeżdżający radiowóz.

Był nim 25-letni mieszkaniec Mińska , który podczas interwencji zachowywał się agresywnie w stosunku do mundurowych. W rezultacie usłyszał zarzut znieważenia policjantów i naruszenia ich nietykalności. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego pojechali w rejon parku miejskiego, gdzie na ulicy Topolowej zniszczono samochodową wycieraczkę. Kiedy policjanci dojeżdżali na miejsce, zauważyli młodego mężczyznę, który na widok radiowozu rzucił się do ucieczki.

Policjanci ruszyli w pościg za podejrzanym. Po kilkuset metrach pościgu, dogonili go i doprowadzili do radiowozu. Był to znany policjantom z innych interwencji i przestępstw 25-latek z Mińska Mazowieckiego.

Podczas interwencji mężczyzna zachowywał się agresywnie wobec funkcjonariuszy. W efekcie tego został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Podejrzanemu przedstawiono dwa zarzuty karne: znieważenia policjantów i naruszenia ich nietykalności. Grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

a