wtorek, lipiec 23, 2024
Follow Us
środa, 22 lipiec 2015 12:22

Nieletni odpowiedzą za kradzież i narkotyki

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nieletni odpowiedzą za kradzież i narkotyki fot. sxc.hu

Grodziscy kryminalni i policjanci z zespołu do spraw nieletnich ustalili i zatrzymali dwóch 15-latków, podejrzanych o kradzież roweru. W domu jednego z nich funkcjonariusze znaleźli dodatkowo hodowaną sadzonkę konopii i prawie 5 gramów marihuany. Teraz obaj za popełnione czyny karalne odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

W lipcu na terenie miasta doszło do kradzieży roweru spod sklepu. Odnalezieniem pojazdu i sprawcy tego czynu zajęli się grodziscy kryminalni. Z ustaleń policjantów wynikało, że tego przestępstwa mogła dokonać osoba nieletnia.

Funkcjonariusze z zespołu do spraw nieletnich szybko wytypowali podejrzanego i natychmiast pojechali do jego miejsca zamieszkania. Podczas przeszukania pokoju 15-latka policjanci znaleźli sadzonkę konopii oraz prawie 5 gramów wysuszonej już marihuany. Nieletni został zatrzymany i trafił do Policyjnej Izby Dziecka. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że skradziony rower został przekazany innemu nieletniemu. Drugi 15-latek również trafił do policyjnej jednostki.

Po zebraniu potrzebnej w sprawie dokumentacji obaj chłopcy zostali przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynów karalnych. Jeden z nich odpowie za dokonanie kradzieży roweru, uprawianie i posiadanie środków odurzających, a drugi za pomoc w ukryciu skradzionego roweru. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd rodzinny i nieletnich, do którego wkrótce trafi cała sprawa. Policjanci poszukują jeszcze roweru, którego nie było już w domu zatrzymanego 15-latka.

a