niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
piątek, 26 czerwiec 2015 13:45

Moment przestępstwa zarejestrował monitoring

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Moment przestępstwa zarejestrował monitoring fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru. 36-letni Rafał K. po przecięciu zabezpieczenia mocującego jednoślad ze stojakiem przed jedną ze szkół odjechał z miejsca zdarzenia.

W ustaleniu danych personalnych osoby podejrzewanej o to przestępstwo i jej zatrzymaniu pomogło nagranie z kamer monitoringu i operacyjne rozpoznanie policjantów.

Do zdarzenia doszło w połowie czerwca przed jedną ze szkół w centrum miasta. Nieznany jeszcze wtedy sprawca przeciął zabezpieczenie mocujące rower ze stojakiem warty około 1400 złotych, po czym odjechał z miejsca przestępstwa.

Mężczyzna nie wiedział jednak, że wszystko to, co robił zarejestrowała kamera monitoringu. Kiedy właściciel jednośladu zorientował się, że został okradziony zgłosił sprawę policjantom ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu.

To dzięki dokładnej analizie nagrania z monitoringu oraz właściwemu rozpoznaniu operacyjnemu lokalnego środowiska przestępczego śródmiejscy policjanci bardzo szybko ustalili dane personalne osoby podejrzewanej o tą kradzież i zatrzymali notowanego już za podobne przestępstwa Rafała K.

36-latek usłyszał zarzut kradzieży mienia, za który zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz do 5 lat pozbawiania wolności.

a