poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
środa, 10 czerwiec 2015 13:30

Oferowała do sprzedaży własną nerkę

Napisane przez KWP w Krakowie / mw
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Oferowała do sprzedaży własną nerkę fot. sxc.hu

Małopolscy policjanci zatrzymali 24-latkę, która oferowała do sprzedaży własną nerkę. Składając obszerne wyjaśnienia w tej sprawie zatrzymana oświadczyła, że dopuściła się przestępstwa m.in. z powodu tego, że chciała uzbierać pieniądze na mieszkanie.

Kobieta wcześniej sprzedała już komórki macierzyste. 24-latka usłyszała zarzuty z Ustawy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wykonując czynności operacyjno - rozpoznawcze, między innymi systematycznie monitorują przestrzeń internetową wyławiając wszelkie ogłoszenia naruszające przepisy prawne. Kilka dni temu policjanci uzyskali informację o kobiecie, która oferowała do sprzedaży ludzką nerkę. 24-latka, mieszkająca w okolicach Krakowa, została zatrzymana.

Dziewczyna przesłuchiwana przez policjantów przyznała, że oferowała do sprzedaży własną nerkę. Złożyła w tej sprawie obszerne wyjaśnienia oświadczając, między innymi, że gromadzi pieniądze na mieszkanie. Wcześniej sprzedała już komórki macierzyste.

Kobiecie został przedstawiony zarzut z Ustawy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów. 24-latka, przyznając się do zarzucanego czynu, złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

a