sobota, maj 25, 2024
Follow Us
środa, 03 czerwiec 2015 14:17

Policyjny pies odnalazł zaginioną 87-latkę

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policyjny pies odnalazł zaginioną 87-latkę fot. Komenda Stołeczna Policji

9 osób, w tym 16 policjantów i 53 strażaków ochotników brało udział w poszukiwaniach zaginionej 87-latki z Wiśniewa w gminie Jakubów. Po dokładnym sprawdzeniu okolicznych lasów i łąk odnaleziono zaginioną kobietę.

Skuteczny trop po śladzie zapachowym podjął policyjny owczarek, który wspólnie ze swoim przewodnikiem dotarł do zaginionej. Staruszka straciła orientację i nie wiedziała jak wrócić do domu.

Przed godziną 22 w Komisariacie Policji w Dobrem przyjęto zgłoszenie o zaginięciu 87-letniej mieszkanki Wiśniewa w gminie Jakubów. Z relacji członków rodziny wynikało, że około godziny 19 zorientowali się, że nie ma jej w domu. Sąsiedzi widzieli ją jak poszła w stronę pobliskich pól. Rodzina zaczęła się niepokoić, kiedy na zewnątrz robiło się ciemno, a staruszka nie wracała do domu. Dlatego poprosili policjantów o pomoc.

Funkcjonariusze oraz strażacy natychmiast zorganizowali i rozpoczęli działania poszukiwawcze. W działaniach brali udział ochotnicy z OSP z Wiśniewa, Jakubowa, Rudzienka, Mińska Mazowieckiego, Łazisk, Dobrego, Mistowa i Mlęcina. W sumie 16 funkcjonariuszy i 53 strażaków wspomaganych przez rodzinę i miejscową ludność rozpoczęło poszukiwania staruszki.

Na miejsce poszukiwań wezwano policyjnych przewodników z psami tropiącymi. Dzięki ich zaangażowaniu i skutecznemu tropieniu odnaleziono błąkającą się po łące starszą kobietę, która była już około 5 kilometrów od jej rodzinnego domu.

Mundurowi zaopiekowali się 87-latką, zabrali ją do radiowozu, a później dowieźli na miejsce gdzie przyjechała karetka pogotowia. Po zbadaniu 87-latki, przekazano ją rodzinie. Policjanci pragną podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w poszukiwania zaginionej kobiety.

a