piątek, lipiec 19, 2024
Follow Us
wtorek, 02 czerwiec 2015 11:27

Pijany śmiertelnie potrącił rowerzystkę i próbował uciekać

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pijany śmiertelnie potrącił rowerzystkę i próbował uciekać fot. Komenda Stołeczna Policji

Zarzut spowodowania wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć na miejscu poniosła 74-letnia rowerzystka, usłyszał 53-letni Zbigniew D. Podejrzany odpowie jeszcze za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca wypadku.

53-latek został zatrzymany w pościgu przez naczelnika wydziału ruchu drogowego i jego zastępcę. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny mińskiej komendy przyjął zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki na drodze pomiędzy Pogorzelą i Grzebowilkiem. Zderzenie z autem okazało się śmiertelne, 74-letnia mieszkanka siennickiej gminy poniosła śmierć na miejscu.

Od razu po przyjęciu zgłoszenia - oficer dyżurny podał komunikat do wszystkich policyjnych załóg informujący o zdarzeniu i o tym, że rowerzystka mogła być potrącona przez osobowego volkswagena, którego kierowca nie zatrzymał się i uciekł z miejsca wypadku.

Do akcji pościgowej włączyli się naczelnicy wydziału ruchu drogowego. Policjanci ruszyli w pościg za volkswagenem. W rejonie Grzebowilka na skraju jednego z pól, na drodze gruntowej, zauważyli poszukiwane auto. Samochód miał widoczne uszkodzenia z przodu, rozbitą szybę i uszkodzony dach. Za kierownicą auta siedział mężczyzna, od którego funkcjonariusze od razu wyczuli zapach alkoholu.

W związku z podejrzeniem udziału w wypadku drogowym kierowcę volkswagena zatrzymano. Był nim 53-letni Zbigniew D. z mińskiej gminy. Zanim podejrzany trafił do policyjnego aresztu, zbadano go alkomatem. Okazało się, że ma on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Zebrany przez policjantów i prokuratora materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 53-latkowi zarzutów karnych. Zbigniew D. został podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości oraz o to, że zbiegł z miejsca zdarzenia.

Do prokuratorskiego wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztu przychylił się miński sąd, który aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy. Zbigniewowi D. grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

a