sobota, maj 18, 2024
Follow Us
czwartek, 28 maj 2015 14:32

Sprzedawali artykuły sportowe z zastrzeżonymi znakami

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Sprzedawali artykuły sportowe z zastrzeżonymi znakami fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą pełniący służbę z funkcjonariuszami straży miejskiej zatrzymali 6 osób podejrzanych o handel odzieżą z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Przy obywatelach Polski i Wielkiej Brytanii zabezpieczono kilka toreb z szalikami i koszulkami europejskich drużyn piłkarskich. Suma strat właściciela znaków towarowych wyniosła przeszło 10.000 złotych. Za to przestępstwo zatrzymanym grozi teraz kara grzywny oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Finał Ligi Europy w piłce nożnej na stadionie narodowym był wielkim sportowym wydarzeniem i świętem dla fanów piłki nożnej. Znalazły się jednak też osoby, które postanowiły fakt obecności licznie zgromadzonych przed stadionem kibiców wykorzystać do własnych celów.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą pełniący wczoraj służbę w pobliżu stadionu z funkcjonariuszami straży miejskiej zatrzymali 6 mężczyzn, którzy sprzedawali szaliki i koszulki europejskich drużyn piłkarskich z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

W sumie w krótkich odstępach czasu przy trzech obywatelach Polski i kolejnych trzech tym razem obywatelach Wielkiej Brytanii ujawniono ponad 160 szalików i koszulek, a suma strat właściciela znaków towarowych wyniosła przeszło 10.000 złotych. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli także od zatrzymanych gotówkę w polskiej i zagranicznej walucie.

Zgodnie z art.305 ust.1 Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej za to przestępstwo zatrzymanym grozi kara grzywny oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

a