wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
wtorek, 26 maj 2015 12:24

Dwaj policjanci ranni w wybuchu

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dwaj policjanci ranni w wybuchu fot. Komenda Stołeczna Policji

Komendant Stołeczny Policji insp. Michał Domaradzki oraz jego Zastępca mł. insp. Piotr Owsiewski odwiedzili w szpitalu policjantów rannych w wyniku wybuchu w mieszkaniu na warszawskiej Białołęce. Komendant Stołeczny życzył podwładnym szybkiego powrotu do zdrowia.

24 maja w jednym z domów na warszawskiej Białołęce 68-letni mężczyzna oblał się substancją łatwopalną i groził, że się podpali. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji oraz załoga straży pożarnej.

Kiedy funkcjonariusze Policji weszli do wnętrza domu nastąpił wybuch. Policjanci zostali odrzuceni przez podmuch na trawnik przed domem. Doznali oparzeń twarzy oraz rąk I i II stopnia.

Sprawca zdarzenia poniósł śmierć na miejscu. Rannych policjantów załoga ratownictwa medycznego przewiozła do szpitala CSK przy ul. Szaserów. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wsparcia funkcjonariuszom udzielili też Komendant Rejonowy Policji Warszawa VI mł. insp. Piotr Berent oraz Komendant Komisariatu Policji Warszawa Białołęka mł. insp. Andrzej Ziółkowski, którzy również spotkali się z poszkodowanymi w wyniku interwencji policjantami.

a