poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
poniedziałek, 25 maj 2015 14:22

Pobicie pałką teleskopową

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pobicie pałką teleskopową fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o pobicie. Na plaży zaatakowali bawiących się obok młodych ludzi. Wszystko zaczęło się bez powodu, najpierw krótka, ostra wymiana zdań, a po chwili już rękoczyny. 18-latek, który najprawdopodobniej uderzył jako pierwszy bił pokrzywdzonych pałką teleskopową.

Teraz Kamil K. odpowie za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia, z kolei 16-letni Krystian usłyszy zarzut z art. 158 Kodeksu Karnego.

Było kilka minut po północy, kiedy to patrolowcy otrzymali zgłoszenie interwencji na plaży przy warszawskim Moście Poniatowskiego. Oczekiwali tam, pokrzywdzeni w wyniku pobicia oraz ich znajomi, którzy byli świadkami zajścia. Z ich zgłaszeń wynikało, że trzech młodych chłopaków, bez żadnego powodu zaatakowało bawiących się obok. Najpierw były to wulgarne zaczepki słowne, a chwilę później jeden z nich wyjął pałkę teleskopową i uderzył nią pokrzywdzonego w twarz, reszta potoczyła się już szybko, napastnicy uderzali i kopali po całym ciele dwóch pokrzywdzonych.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli poszukiwania napastników. Bardzo szybko ich odnaleźli, zostali oni rozpoznani przez zgłaszających.

Policjanci zatrzymali 18-letniego Kamila K., 16-letniego Krystiana i 19-latka. Cała trójka była pod wpływem alkoholu.

Dalsze czynności należały już do kryminalnych i dochodzeniowców oraz policjantów zajmujących się nieletnimi. Śledczy przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, przesłuchali świadków i po skompletowaniu materiałów dowodowych przedstawili zatrzymanym zarzuty.

18-latek, który posługiwał się pałką teleskopową odpowie za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia, 16-latkiem zajmie się sąd rodzinny, ciąży na nim odpowiedzialność za pobicie, natomiast 19-latek został przesłuchany w charakterze świadka.

a