poniedziałek, lipiec 04, 2022
Follow Us
piątek, 22 maj 2015 12:41

Ukradli sztabkę złota

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ukradli sztabkę złota fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Ochoty zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież sztabki złota i dwóch aparatów fotograficznych na terenie galerii handlowych. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na kwotę prawie 80 000 złotych.

35-letni Robert G. i 32-letni Michał H. usłyszeli już po dwa zarzuty za włamanie. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Jak ustalili śledczy, mężczyźni włamywali się do gablot znajdujących się w sklepach w galeriach handlowych. Najpierw ich łupem padły dwa aparaty fotograficzne o wartości blisko 7.000 złotych. Kilka dni później pojawili się ponownie w galerii handlowej i włamali się do gabloty znajdującej się w kantorze, z której skradli sztabkę złota. Wartość strat oszacowano na kwotę prawie 80 000 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Funkcjonariusze wytypowali osoby, które mogły mieć związek z tymi kradzieżami. Ich podejrzenia potwierdziły się w przypadku Roberta G. i Michała H., których zatrzymali na terenie jednej z posesji w Pruszkowie.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszeli po dwa zarzuty za popełnione przestępstwa. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

a