czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
czwartek, 21 maj 2015 12:53

Wpadli na kradzieży drzewa z lasu

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wpadli na kradzieży drzewa z lasu fot. sxc.hu

Do policyjnego aresztu trafiło pięciu mężczyzn w wieku od 35 do 57 lat podejrzewanych o kradzież drzewa. Zostali ujęci na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy Straży Leśnej, kiedy ładowali na samochód pocięte na kawałki drzewo.

Dwóch z zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty za wyrąb drzewa w lesie, a trzech pozostałych zarzuty pomocnictwa w kradzieży. Za czyn, którego się dopuścili grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło dwa dni temu w miejscowości Krupia Wólka, na terenach leśnych należących do nadleśnictwa Chojnów. Wtedy to, kilka minut przed godziną 16.00 dyżurny piaseczyńskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu i ujęciu osób podejrzewanych o kradzież drzewa z lasu.

Natychmiast we wskazane miejsce wysłał najbliższy patrol, który zatrzymał pięciu mężczyzn w wieku od 35 do 57 lat podejrzewanych o dokonanie tego przestępstwa. Jak ustalili policjanci, mężczyźni zostali ujęci na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy Straży Leśnej, podczas załadunku pociętego i przygotowanego do wywozu drzewa. Nadleśnictwo oszacowało straty na kwotę 600 złotych.

a