środa, listopad 29, 2023
Follow Us
środa, 20 maj 2015 11:45

Obywatel Bułgarii zatrzymany za skimming

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Obywatel Bułgarii zatrzymany za skimming fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi zatrzymali mężczyznę, który ma związek z zamontowaniem nakładki na jeden z bankomatów w Warszawie.

Jak ustalili policjanci, obywatel Bułgarii, wpadł podczas zasadzki. Prokurator przedstawił 27-latkowi zarzut kopiowania kart płatniczych. Grozi za to kara do 25 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP monitorowali kilka bankomatów na terenie Warszawy. Zachodziło podejrzenie, że na urządzeniach mogły zostać zamontowane nakładki kopiujące dane z kart bankomatowych.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze ustalili, że takie urządzenie kopiujące zostało nałożone na jeden z bankomatów. Wtedy policjanci zorganizowali zasadzkę. W trakcie obserwacji, przy bankomacie pojawił się mężczyzna, który próbował zdemontować nakładkę. Wtedy został zatrzymany. W trakcie przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli przy nim zdjęty z bankomatu skimmer oraz nakładkę z mikro-kamerą.

Jak się okazało, zatrzymany to 27-letni obywatel Bułgarii, członek międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się pozyskiwaniem danych kart bankomatowych, które następnie są przesyłane za granicę celem wykonania kopii kart i dokonywaniem nieautoryzowanych wypłat na terenie całego świata.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut kopiowania kart płatniczych. Na jego wniosek sąd tymcza

a