czwartek, wrzesień 21, 2023
Follow Us

Nawrocki

poniedziałek, 18 maj 2015 15:20

Zatrzymani podejrzani o serię włamań do mieszkań

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zatrzymani podejrzani o serię włamań do mieszkań fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Ochoty zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamania do mieszkań na terenie Warszawy. 33-letni Rafał G., 33-letni Marcin Ł. i 31-letni Artur Ł. prawdopodobnie wchodzili do mieszkań po wyłamaniu wkładki zamka w drzwiach.

Z informacji stróżów prawa wynika, że mogli spowodować straty sięgające ok.100 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych łupów. Grozi im kara do 10 lat więzienia. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani przez sąd.

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu od kilku tygodni prowadzili czynności w sprawie włamań do mieszkań, które w ostatnim czasie miały miejsce na terenie dzielnicy. Z informacji policjantów wynikało, że sposób działania sprawców był bardzo charakterystyczny i w każdym przypadku podobny. Mężczyźni do mieszkań wchodzili po wyłamaniu wkładki zamka w drzwiach. Łupem złodziei padała biżuteria, pieniądze, sprzęt elektroniczny i inne cenne przedmioty.

Dzięki żmudnej pracy operacyjnej stróże prawa ustalili, że związek z tymi przestępstwami może mieć 33-letni Rafał G., 31-letni Artur Ł. i 33-letni Marcin Ł. Policjanci kilka dni temu na terenie Ochoty zatrzymali Rafała G. i Artura Ł. Natomiast Marcin Ł., który był poszukiwany trzema listami gończymi wpadł w ręce policjantów na terenie Pragi Północ. Razem z nim została zatrzymana 24-letnia Sylwia D., która była poszukiwana trzema listami gończymi oraz zarządzeniem o ustalenie miejsca pobytu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów. 33-letni Rafał G. odpowie za cztery włamania, natomiast 33-letni Marcin Ł. i 31-letni Artur Ł. są podejrzani o sześć włamań. Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i aresztował ich na okres trzech miesięcy. Może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

a