niedziela, grudzień 03, 2023
Follow Us
czwartek, 14 maj 2015 12:11

6 zatrzymanych, 400 wózków odzyskanych

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
6 zatrzymanych, 400 wózków odzyskanych fot. Komenda Stołeczna Policji

6 osób trafiło do policyjnej celi. To efekt wielomiesięcznej pracy operacyjnej policjantów z wydziału kryminalnego w Otwocku i funkcjonariuszy z Komisariatu w Karczewie. Samo zatrzymanie miało bardzo dynamiczny przebieg.

Niektórzy z podejrzanych podjęli także próbę ucieczki przez rzekę. Ich zatrzymanie jest związane z włamaniem do hurtowni z artykułami dziecięcymi w październiku 2013 roku, skąd skradzione zostały przedmioty o wartości 670 tysięcy złotych.

W październiku 2013 roku doszło do włamania do hurtowni z artykułami dla dzieci, położonej na terenie gminy Karczew. Sprawcy pod osłoną nocy skradli setki dziecięcych wózków, fotelików do karmienia maluchów, rowerków itp. Łącznie skradziono 3.275 takich przedmiotów o wartości 670 tysięcy złotych.

Policjanci z wydziału kryminalnego w Otwocku, wspólnie z policjantami z Komisariatu w Karczewie, od tamtej pory prowadzili żmudne działania wykrywcze. Trud pracy operacyjnej przyniósł zamierzony efekt. Wczoraj po godzinie 18.00 policjanci zatrzymali 6 mężczyzn związanych z tą sprawą. W jednym z dwóch pojazdów, którymi się poruszali, ujawniono 71 wózków dziecięcych, a podczas przeszukania wynajętego przez nich magazynu, odnaleziono kolejnych 330. Wartość odzyskanego mienia wyceniono na prawie 65 tys. złotych.

Samo zatrzymanie miało bardzo dynamiczny przebieg, mężczyźni próbowali uciekać, w tym także przez nieodległą od miejsca prowadzonych działań rzekę Świder. Jednak policjanci nie dali im żadnych szans. Cała szóstka została obezwładniona i przewieziona do policyjnego aresztu. Zatrzymani mężczyźni mają od 28 do 43 lat, wszyscy są mieszkańcami Warszawy. Podczas zatrzymania przy 31- latku policjanci ujawnili broń hukową wraz z załadowanym magazynkiem - repliką pistoletu Walther P-99.

Z uwagi na charakter sprawy jest ona prowadzona pod nadzorem otwockiej prokuratury.

Postępowanie wyjaśni teraz poszczególny udział zatrzymanych w tej sprawie. 400 odzyskanych wózków jeszcze dziś zostanie przekazanych prawowitemu właścicielowi.

a