niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
piątek, 08 maj 2015 14:21

Policjanci i celnicy zabezpieczyli nielegalne automaty

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policjanci i celnicy zabezpieczyli nielegalne automaty fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z bielańskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Warszawie kolejny raz przeprowadzili wspólne działania, których celem jest zwalczanie przestępczości nielegalnego hazardu. Efektem akcji było skontrolowanie 8 punktów z automatami do gry i zabezpieczenie 29 automatów do gier losowych. Ten nielegalny proceder spowodował uszczuplenie Skarbu Państwa na kwotę prawie 350 000 złotych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją bielańskiej komendy oraz celnicy, wobec zapowiadanej walki z nielegalnym hazardem, kolejny raz przeprowadzili wspólne działania, tym razem na terenie Bielan i Żoliborza. W trakcie prowadzonych czynności skontrolowano salony gier odnośnie posiadanych zezwoleń na prowadzenie działalności w zakresie gier o niskich wygranych.

W trakcie kontroli celnicy sprawdzali pochodzenie i legalność automatów oraz zezwolenia. Żaden z nich nie posiadał wymaganego prawem poświadczenia rejestracji przez Ministerstwo Finansów. Automaty nie były zarejestrowane w Urzędzie Celnym i nie były od nich odprowadzane podatki. Okazało się również, że urządzania do gier nie posiadały opinii technicznej dopuszczającej do korzystania. Działając w ten sposób, sprawcy narazili Skarb Państwa na kwotę prawie 350 000 złotych.

Łącznie skontrolowano 8 punktów na terenie obu dzielnic i w efekcie kontroli zabezpieczyli 29 automatów do gier do dalszego postępowania, które prowadzi Urząd Celny w Warszawie.

Właściciele automatów mogą teraz ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego, którego art. 107§ 1 stanowi kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

a