poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
czwartek, 07 maj 2015 14:01

Oszukiwał metodą "na wnuczka i policjanta"

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Oszukiwał metodą "na wnuczka i policjanta" fot. Komenda Stołeczna Policji

Kryminalni z warszawskiej komendy ustalili, kim jest osoba mogąca mieć związek z oszustwem dokonanym metodą „na wnuczka i policjanta", gdzie wartość przekazanych pieniędzy wyniosła 80 tysięcy złotych. Trop prowadził do Poznania.

Dzięki bardzo dobrej współpracy i pomocy ze strony funkcjonariuszy z komendy w Poznaniu 26-letni Paweł Ł. został zatrzymany. Po skompletowaniu materiałów mężczyzna trafił do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Do wydziału kryminalnego wpłynęły materiały dotyczące oszustwa dokonanego metodą „na wnuczka i policjanta", gdzie pokrzywdzeni za pośrednictwem przelewu bankowego przekazali 80 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze dokładnie przeanalizowali sprawę - wykonali szereg sprawdzeń i czynności operacyjnych. W ich efekcie ustalili, kim najprawdopodobniej jest mężczyzna, który wypłacał pieniądze z konta, na które zostały przelane przez pokrzywdzonych. Trop zaprowadził policjantów do Poznania. Dzięki współpracy z tamtejszymi funkcjonariuszami kryminalni uzyskali informacje na temat 26-latka. Okazało się, że nie posiada on stałego adresu zamieszkania, policjanci zarejestrowali mężczyznę jako poszukiwanego. Niedługo potem funkcjonariusze z poznańskiego oddziału prewencji legitymowali Pawła Ł. i tym sposobem został on zatrzymany.

Reszta potoczyła się już bardzo szybko. Zatrzymany trafił do komendy przy ulicy Grenadierów. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, ustalili także, że najprawdopodobniej ma on również związek z innym oszustwem dokonanym tą samą metodą na terenie Warszawy.

W prokuraturze 26-latek usłyszał zarzut. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował tymczasowy areszt wobec podejrzanego.

a