poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
piątek, 01 maj 2015 10:22

Fałszywy policjant chciał złota od seniora

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Fałszywy policjant chciał złota od seniora fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci wydziału kryminalnego na gorącym uczynku zatrzymali podejrzewanego o usiłowanie dokonania oszustwa metodą „na wnuczka i policjanta". Pokrzywdzony sam zorientował się, że najprawdopodobniej ma do czynienia z oszustami. Zdziwił go scenariusz, który tym razem wyglądał tak, że do jego mieszkania miał przyjść policjant po to, by zabezpieczyć od niego na protokół przeszukania złotą biżuterię i ewentualną gotówkę.

Policję zaalarmował czujny starszy mężczyzna, który zgłosił podejrzenie oszustwa metodą „na wnuczka i policjanta". Za pośrednictwem służby dyżurnej sprawą natychmiast zajęli się kryminalni. Ustalili wszystkie szczegóły i pojawili się w mieszkaniu seniora. Okazało się, że otrzymał on telefon najpierw od rzekomego krewnego, a następnie od osoby podającej się za policjanta, z którym w efekcie umówił się na zabezpieczenie od niego na protokół przeszukania złotej biżuterii, ponieważ jak powiedział oszustom przez telefon, nie miał w domu gotówki. Po niedługim czasie faktycznie w lokalu pojawił się mężczyzna, który przedstawił się i powiedział w jakim celu przyszedł.

W tym momencie został zatrzymany. 22-letni Grzegorz W. bardzo szybko przyznał się, że przyszedł odebrać złoto, wcale nie jest żadnym policjantem i brał udział w oszustwie. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i ustalili, że 22-latek najprawdopodobniej ma na swoim koncie więcej podobnych przestępstw. Grzegorz W. usłyszał zarzut, a w sądzie przychylono się do wniosku o tymczasowy areszt dla podejrzanego, mężczyzna trafił już do aresztu.

a