niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
środa, 08 kwiecień 2015 13:03

Okradali właścicieli kantorów

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Okradali właścicieli kantorów fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci ze śródmieścia podczas pościgu zatrzymali trzech obywateli Gruzji i obywatela Ukrainy, podejrzanych o kradzieże i włamania. Jak ustalili śledczy mężczyźni obserwowali osoby przewożące pieniądze z banków lub kantorów, po czym przebijając opony i wybijając szyby w samochodach kradli z nich gotówkę oraz inne wartościowe przedmioty.

Policjanci odzyskali blisko 200.000 złotych zrabowane podczas jednego z napadów. Decyzją sądu zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani.

Zatrzymanie czterech osób na gorącym uczynku przestępstwa i odzyskanie prawie 200.000 złotych to efekt pracy operacyjnej oraz akcji przeprowadzonej przez policjantów ze śródmiejskich wydziałów do walki z przestępczością przeciwko mieniu i wywiadowczo-patrolowego.

Trzej obywatele Gruzji i jeden obywatel Ukrainy wpadli próbując uciec oplem omegą i fordem mondeo, tuż po tym jak jeden z nich wybił szybę w innym pojeździe i w obecności kierowcy ukradł z niego torbę, w której było ponad pół miliona złotych. Szybka i skuteczna blokada obu samochodów zapobiegła ucieczce czterech z pośród pięciu osób zamieszanych w to przestępstwo. Policjanci odzyskali także blisko 200.000 złotych zrabowane z fiata punto. Jeden mężczyzna jest wciąż poszukiwany.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, w tym nagrań z monitoringu prowadzący sprawę śledczy ustalili, że zatrzymani przez nich mężczyźni mają prawdopodobnie związek z dwoma innymi podobnymi do siebie przestępstwami. Policjanci ustalili także sposób, w jaki działali napastnicy. W tamtych przypadkach sprawcy również obserwowali swoje ofiary, a kiedy wiedzieli już, że w samochodach mogą znajdować się pieniądze oraz wartościowe przedmioty atakowali. W obecności znajdujących się w pojazdach osób podbiegali do nich bądź też zajeżdżali im drogę, wybijali szybę, kradli upatrzony wcześniej bagaż, przebijali opony, aby uniemożliwić pościg po czym wsiadali do swoich samochodów i uciekali.

Pokrzywdzone w ten sposób osoby traciły nie tylko gotówkę, ale i sprzęt elektroniczny, komputerowy oraz dokumenty.

Zatrzymani mężczyźni w wieku od 32 do 47 lat usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem działając wspólnie i w porozumieniu, za co kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policjantów oraz śródmiejskiej prokuratury cała czwórka decyzją sądu została już tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.

a