poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
czwartek, 02 kwiecień 2015 14:11

Podejrzewani o uprowadzenie 24-latki zatrzymani

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Podejrzewani o uprowadzenie 24-latki zatrzymani fot. Komenda Stołeczna Policji

Dzięki współpracy otwockich kryminalnych z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, nie doszło do ucieczki z kraju trzech obywateli Rumuni podejrzewanych o uprowadzenie kobiety.

Do tego zdarzenia doszło na terenie powiatu otwockiego. Sprawcy działali wyjątkowo brutalnie. Uprowadzoną nie tylko pobito i okradziono. Podczas drogi obcięto jej także włosy. Przestępstwo, którego sprawcy się dopuścili zagrożone jest karą pozbawienia wolności nie krótszą niż 3 lata.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, otrzymał alarmujący telefon od kierowcy renault jadącego drogą krajową numer 50. Z jego relacji wynikało, że młoda kobieta została siłą wciągnięta do ciemnego bmw. O zdarzeniu natychmiast poinformowani zostali otwoccy kryminalni. Dzięki danym uzyskanym od jadących drogą kierowców, w tym zdjęć poszukiwanego bmw i pracy operacyjnej policjanci z Otwocka szybko ustalili, że zarejestrowany w Bukareszcie samochód należy do 29- letniej kobiety, obywatelki Rumuni. Kryminalni zbierając informacje w tej sprawie po kilkudziesięciu minutach od uprowadzenia ustalili dane dwóch osób, które uczestniczyły w tym zdarzeniu. Jedna z policjantek dzięki zebranym danym operacyjnym ustaliła wizerunki mężczyzny i kobiety biorących udział w tym zdarzeniu. W związku z podejrzeniem, że odpowiedzialni o uprowadzenie mogą mieć zamiar opuścić terytorium Polski, policjanci z Otwocka oprócz jednostek policji powiadomili również o poszukiwaniach Straż Graniczną.

Tuż przed północą jeden z patroli należących do Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, dzięki informacjom o prowadzonych poszukiwaniach zawartych w policyjnym systemie w pobliżu miejscowości Iskrzynia na drodze prowadzącej do przejścia granicznego ze Słowacją, zatrzymał czarne bmw. W pojeździe znajdowało się dwóch mężczyzn 30 i 25- latek oraz 29- letnia kobieta- właścicielka bmw. Wszyscy to obywatele Rumuni, którzy jak ustalono zamierzali za chwilę przekroczyć granicę. W aucie już nie było porwanej kobiety, bo sprawcy wyrzucili ją z samochodu. Poszkodowana 24- letnia kobieta z licznymi obrażeniami ciała po wcześniejszym pobiciu, a także z poodcinanymi włosami, została odnaleziona w Lublinie, gdzie niezbędnej pomocy udzielili jej funkcjonariusze z II Komisariatu Policji.

Zatrzymanych obywateli Rumunii funkcjonariusze Straży Granicznej przekazali policjantom z Komendy Miejskiej w Krośnie. Dzisiejszej nocy wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do otwockiego aresztu.

Czynności, które zostaną dziś wykonane pod nadzorem prowadzącego śledztwo prokuratora, wskażą poszczególny udział zatrzymanych w tym przestępstwie osób. Czyn, którego się dopuścili zagrożony jest karą nie krótszą niż 3 lata pozbawienia wolności.

a