środa, czerwiec 12, 2024
Follow Us
poniedziałek, 30 marzec 2015 15:06

Papierosy, tytoń i alkohol z kontrabandy

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Papierosy, tytoń i alkohol z kontrabandy fot. Komenda Stołeczna Policji

Zatrzymanie ponad 4 000 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy, 17 kilogramów tytoniu oraz prawie 200 butelek alkoholu niewiadomego pochodzenia, to wynik pracy bielańskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

Janusz S. naraził Skarb Państwa na straty sięgające prawie 100 000 złotych. 55-latkowi grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Praca operacyjna policjantów z Bielan zajmujących się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej po raz kolejny przyniosła oczekiwane efekty. Na warszawski rynek nie trafią papierosy bez polskich znaków akcyzy i alkohol niewiadomego pochodzenia.

W miniony weekend funkcjonariusze skontrowali pojazd zaparkowany na parkingu przy ulicy Kasprowicza, w którym znaleźli prawie 3000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 33 paczki krajanki tytoniu o wadze około 16 kilogramów. Mężczyzna siedzący w samochodzie został zatrzymany, a papierosy zabezpieczone.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania 55-latka. W lokalu znaleźli kolejne paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, tytoń, puste pudełka na papierosy oraz lakownicę. Ponadto w mieszkaniu znajdowało się prawie 200 butelek półlitrowych z cieczą niewiadomego pochodzenia, butelki 5-litrowe z bezbarwną cieczą, etykiety na butelki, banderole oraz kapsle do butelek. Januszowi S. grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

a