sobota, maj 18, 2024
Follow Us
wtorek, 24 marzec 2015 13:45

Strzelał z broni do szyb

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Strzelał z broni do szyb fot. Komenda Stołeczna Policji

Dzięki wnikliwej pracy dzielnicowego z Woli oraz zapisu monitoringu miejskiego udało się zatrzymać mężczyznę, który z broni strzelał do szyb w drzwiach wejściowych w bloku przy ul. Księcia Janusza w Warszawie. W tej sprawie policjanci zabezpieczyli broń hukową wraz z amunicją oraz 14 pojemników na gaz sprężony.

Teraz biegły oceni czy to z niej strzelano do szyb i czy na jej posiadanie wymagane jest pozwolenia. 19-letni Krzysztof S. usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z Woli otrzymali informację o uszkodzeniu szyb w drzwiach wejściowych do bloku przy ulicy Księcia Janusza. Wszystko wskazywało, że są to przestrzeliny z broni. Po tych ustaleniach sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze zwalczający przestępczość przeciwko mieniu i dzielnicowy z tego rejonu. Ich dociekliwość przyniosła efekty, pomocny okazał się również zapis z monitoringu miejskiego.

Niespełna kilka dni po zgłoszeniu dzielnicowy ustalił osoby mogące mieć związek ze sprawą. Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do jednostki policji. W mieszkaniu jednego z mężczyzn policjanci zabezpieczyli broń hukową wraz z 6 nabojami. Ustalili, że sprawcą uszkodzenia szyb jest 19-letni Krzysztof S. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli 14 pojemników na gaz sprężony i 10 kulek metalowych.

Śledczy prowadzący sprawę przekażą zabezpieczoną broń do ekspertyzy, żeby biegły ocenił, czy to z niej strzelano do szyb i czy mężczyzna powinien mieć pozwolenie na jej posiadanie. Krzysztof S. usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia. Za ten czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

a