środa, czerwiec 12, 2024
Follow Us
czwartek, 05 marzec 2015 12:04

Pijany kierowca dwukrotnie zatrzymany w ciągu 10 godzin

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pijany kierowca dwukrotnie zatrzymany w ciągu 10 godzin fot. Komenda Stołeczna Policji

W przeciągu 10 godzin patrolowcy dwukrotnie interweniowali wobec 22-letniego Patryka K. W obu przypadkach mężczyzna zatrzymywany był jako kierowca seata. W obu przypadkach był nietrzeźwy. Dodatkowo nie posiadał prawa jazdy.

Za pierwszym razem mężczyzna otrzymał wezwanie. Nie zdążył jednak stawić się w komendzie, bo wcześniej został zatrzymany. Usłyszał dwa zarzuty popełnienia przestępstw, odpowie również za wykroczenia.

Najpierw kilka minut po 01.00 w nocy, potem o 11.15 patrolowcy interweniowali wobec tego samego kierującego seatem. Jak się okazało w obu przypadkach mężczyzna był nietrzeźwy. W nocy miał 0,6 promila alkoholu w organizmie, 10 godzin później, 0,8 promila. Podczas pierwszej interwencji policjanci wręczyli mu wezwanie do stawiennictwa w komendzie. Niestety nie zdążył dotrzeć na przesłuchanie, ponieważ wcześniej ponownie wpadł w ręce mundurowych.

Tym razem już patrolowcy zatrzymali 22-latka. Mężczyzna nie miał dowodu rejestracyjnego samochodu, a auto nie posiadało aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia.

W wydziale dochodzeniowo-śledczym policjanci zgromadzili materiał dowodowy w obu sprawach i przedstawili Patrykowi K. 2 zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Podejrzany odpowie również za wykroczenia.

a