sobota, maj 25, 2024
Follow Us
piątek, 27 luty 2015 10:28

Rozpoznany, zatrzymany, usłyszał 16 zarzutów

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rozpoznany, zatrzymany, usłyszał 16 zarzutów fot. Komenda Stołeczna Policji

Najpierw policjanci z wydziału mienia rozpoznali go na monitoringu, potem skojarzyli z innymi podobnymi przestępstwami i zatrzymali. 34-letni Bartosz P. podejrzewany jest o dokonanie na przestrzeni ostatnich 9 miesięcy na terenie Pragi Południe 16 kradzieży z włamaniem do pojazdów.

Mężczyzna kradł z samochodów dosłownie wszystko, począwszy od sprzętów elektronicznych, elektronarzędzi przez foteliki dziecięce, odzież, perfumy, aż po okulary słoneczne, łączna wartość strat wyniosła 30 tysięcy złotych. Usłyszał zarzuty, dobrowolnie poddał się karze.

Policjanci zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu podczas analizy materiałów jednej z ostatnich kradzieży z włamaniem do samochodu, na zabezpieczonym zapisie z kamery monitoringu, rozpoznali prawdopodobnego sprawcę. Podejrzewali również, że może on mieć na sumieniu znacznie więcej podobnych czynów.

Funkcjonariusze przeprowadzili niezbędne sprawdzenia, ustalili, gdzie może przebywać 34-latek i zatrzymali go.

W trakcie przeprowadzonych czynności operacyjnych i procesowych okazało się, że Bartosz P. od końca maja ubiegłego roku do chwili obecnej, najprawdopodobniej wielokrotnie dopuścił się kradzieży z włamaniem do samochodów. Jak ustalili policjanci, ma na swoim koncie 16 takich czynów. Najczęściej mężczyzna wybijał szyby i kradł z aut wszystko, co tam znalazł, telefony, nawigacje, radioodtwarzacze, elektronarzędzia, odzież, perfumy, dokumenty, a nawet foteliki dziecięce i okulary przeciwsłoneczne. W sumie wartość strat wyniosła 30 tysięcy złotych.

34-latek usłyszał 15 zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem i 1 zarzut usiłowania dokonania tego przestępstwa. Podejrzany przyznał się do popełnienia tych przestępstw i dobrowolnie poddał się karze pozbawienia wolności w wymiarze roku i 8 miesięcy.

a