niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
środa, 25 luty 2015 10:28

Areszt za skimming

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Areszt za skimming fot. Komenda Stołeczna Policji

Na 3 miesiące trafią do aresztu dwaj mężczyźni zatrzymani przez śródmiejskich policjantów. Obaj mężczyźni: obywatel Rumunii i Mołdawii wpadli w zasadzkę w chwili, kiedy przyszli zdemontować nakładkę umieszczoną na jednym z bankomatów. 30 i 40-latkowi za ten czyn grozi teraz od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Policyjna akcja wymierzona w przestępców zajmujących się skimmingiem miała miejsce w pobliżu jednego z bankomatów w centrum miasta. Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego wiedzieli, że na bankomacie zainstalowane jest urządzenie służące do kopiowania danych z kart klientów.

Pozostało wiec uzbroić się w cierpliwość, zorganizować zasadzkę i zatrzymać na gorącym uczynku osoby mające związek z tym przestępstwem. Tak też się stało. Po godzinie 18:00 do bankomatu przyszło dwóch mężczyzn, którzy zabrali się do demontażu urządzenia, wtedy zostali zatrzymani.

Policjanci zabezpieczyli przy nich kilka kart bankomatowych, pieniądze i telefony komórkowe. Zabezpieczono również nakładki z minikamerą i skimmerem.

Okazało się, że to mężczyźni w wieku 30 i 40 lat legitymujący się dwoma paszportami, mołdawskim i rumuńskim. Obydwie osoby usłyszały już zarzut przygotowania do przerabiania środków płatniczych, za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

a