poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
piątek, 20 luty 2015 11:00

Próbowała wymienić 400.000 fałszywych rubli

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Próbowała wymienić 400.000 fałszywych rubli fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci zatrzymali 28-letnią obywatelkę Ukrainy podejrzaną o wprowadzenie do obiegu fałszywych banknotów. Kobieta w kilku kantorach próbowała wymienić na złotówki w sumie 400.000 rubli. Wpadła w trzecim z nich. Policjanci zabezpieczyli wszystkie banknoty.

Wszystko zaczęło się od złożenia zawiadomienia przez pracowników dwóch kantorów o przestępstwie, którego miała dopuścić się młoda kobieta wymieniająca ruble na złotówki.

Kiedy obsługa kantoru zorientowała się, że banknoty są podrobione, po kobiecie nie było już śladu. Policjanci podejrzewając, że kobieta, aby nie wzbudzić podejrzeń, wymienia niewielkie sumy pieniędzy w kolejnych kantorach, podjęli obserwację pobliskich punktów i zorganizowali zasadzkę. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać.

28-latka została zatrzymana w chwili, kiedy próbowała wymienić koleją pulę pieniędzy czyli 100.000 rubli. Przy obywatelce Ukrainy policjanci znaleźli jeszcze 100.000 rubli, które najprawdopodobniej miały być wymienione w kolejnym kantorze.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w Warszawie zabezpieczyli wszystkie banknoty. Badania potwierdziły, że ruble są fałszywe.

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

a