niedziela, czerwiec 23, 2024
Follow Us
wtorek, 17 luty 2015 11:57

Odpowiedzą za kradzieże palet

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Odpowiedzą za kradzieże palet fot. Komenda Stołeczna Policji

Grodziscy kryminalni zatrzymali 3 mężczyzn, podejrzanych o kradzieże euro palet na terenie naszego powiatu. 27-latek, 30-latek i 23-latek usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania 3 tego typu przestępstw. Piotr J. Łukasz K. i Przemysław W. przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karom. Za popełnione przez nich przestępstwa grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Podczas wykonywania czynności do zgłoszonych w ostatnim czasie przestępstw, grodziscy kryminalni wpadli na trop osoby, która mogła mieć związek z kradzieżą euro palet z prywatnej posesji w Milanówku. Aby to potwierdzić policjanci pojechali pod ustalony wcześniej adres pokrzywdzonego. Szybko okazało się, że rzeczywiście w ciągu ostatnich dni zginęły mu takie przedmioty o wartości około 1tys. złotych. Funkcjonariusze natychmiast pojechali do pobliskiej miejscowości, gdzie zatrzymali podejrzewanego o to 27-latka. Mężczyzna podczas rozmowy z funkcjonariuszami przyznał się do tego przestępstwa.

W toku dalszych czynności kryminalni przeanalizowali zgłoszenia wszystkich kradzieży palet z ostatniego okresu. Szybko też ustalili 2 inne osoby, które wspólnie z zatrzymanym mogły dokonywać tego typu przestępstw w różnych miejscach. Jeszcze tego samego dnia do celi grodziskiej komendy trafił 30-latek i 23-latek.

Ustalenia prowadzących sprawę policjantów z Milanówka doprowadziły do przedstawienia Piotrowi J. Łukaszowi K. i Przemysławowi W. zarzutów wspólnego popełnienia 3 przestępstw kradzieży palet. Cała trójka przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karom grzywny, naprawienia szkody i pozbawienia wolności w zawieszeniu. Za kradzież przewidziana jest kara nawet 5 lat więzienia.

a