poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
poniedziałek, 16 luty 2015 12:41

Matka z 3 promilami opiekowała się dzieckiem

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Matka z 3 promilami opiekowała się dzieckiem fot. sxc.hu

Policjanci z komisariatu Policji w Jabłonnie uniemożliwili opiekę nad małym dzieckiem, nietrzeźwej matce. Badanie alkomatem wykazało 33-letniej kobiecie ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze przedstawili jej zarzut za popełnione przestępstwo. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia grozi kara do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze z miejscowego komisariatu interweniowali w jednym z mieszkań w Jabłonnie. Otrzymali informację, że nietrzeźwa matka ma sprawować opiekę nad swoim małym dzieckiem. Po wejściu do mieszkania mundurowi zastali 33-letnią kobietę oraz jej 2-letnie dziecko. Kobieta nie zaprzeczała, że piła alkohol.

Została przebadana przez interweniujących policjantów i okazało się, że ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Kobieta i jej dziecko trafili pod opiekę najbliższych. 33-latka została już przesłuchana przez policjantów z zespołu kryminalnego z Jabłonny i przyznała się do zarzucanego jej czynu. Grozić jej może odpowiedzialność za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia. To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

a