piątek, czerwiec 21, 2024
Follow Us
czwartek, 12 luty 2015 11:58

Sprawcy przemocy domowej nie są bezkarni

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Sprawcy przemocy domowej nie są bezkarni fot. Komenda Stołeczna Policji

W ciągu ostatnich kilku dni grodziscy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn, którzy stosowali przemoc wobec członków swoich rodzin.

Funkcjonariusze interweniowali wobec nietrzeźwego 60-latka, 44-latka i 50-latka po awanturach wszczętych w ich domach. Tadeusz Z., Krzysztof M. i Adam G. usłyszeli zarzuty znęcania się nad swoimi żonami. Prokuratorzy zdecydowali o objęciu mężczyzn policyjnymi dozorami, zakazali im również kontaktowania się z pokrzywdzonymi kobietami i spożywania alkoholu. Przypominamy, że przestępstwo znęcania się nad rodziną zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia.

W ciągu ostatniego tygodnia grodziscy policjanci zostali wezwani na pilne interwencje domowe przez żony 60-latka, 44-latka i 50-latka. Na miejscu okazało się, że nietrzeźwi mężowie po raz kolejny wszczęli awantury w swoich domach. Funkcjonariusze od wzywających kobiet usłyszeli, że wyzwiska, niszczenie sprzętu domowego, groźby, a nawet pobicia ze strony współmałżonków są dla nich niemal codziennością. Policjanci ustalili, że agresywne zachowanie 60-latka nie zmienia się od 8 lat, a 44-latek i 50-latek zatruwają życie rodzinie od ponad roku. Ostatni z mężczyzn kilka miesięcy temu był już objęty dozorem i nadal nie stosował się do wydanego przez prokuratora zakazu zbliżania się do żony.

Policjanci w każdym przypadku sporządzili Niebieskie Karty, które wszczęły procedurę dotyczącą przemocy w tych rodzinach. Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani w celi grodziskiej komendy. Pokrzywdzone kobiety zdecydowały się również na złożenie zawiadomień o znęcaniu się fizycznym i psychicznym mężów nad nimi.

Tadeusz Z., Krzysztof M. i Adam G. usłyszeli zarzuty karne. Wobec całej trójki prokuratorzy zdecydowali o objęciu ich policyjnymi dozorami, zakazami kontaktowania się z pokrzywdzonymi i spożywania alkoholu. Przypominamy, że przestępstwo znęcania się nad rodziną zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia.

a