wtorek, lipiec 23, 2024
Follow Us
wtorek, 10 luty 2015 12:18

Kryminalni pomagali w ewakuacji przedszkolaków

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kryminalni pomagali w ewakuacji przedszkolaków fot. Komenda Stołeczna Policji

W akcji ratowniczej w palącym się budynku przedszkola w Długiej Kościelnej brali udział kryminalni z Mińska Mazowieckiego i policjant z zespołu kryminalnego z Komisariatu w Halinowie. Stróże prawa widząc wydobywający się z przedszkola dym, podjęli błyskawiczną interwencję.

Funkcjonariusze wspólnie z opiekunkami wyprowadzili dzieci, sprawdzili też czy nikt nie został w środku. Pomogli również przenosić dzieci do samochodów, aby te się ogrzały. O wszystkim powiadomili dyżurnego, który skontaktował się ze strażą pożarną, która podjęła na miejscu akcję gaśniczą.

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy w Mińsku Mazowieckim wspólnie z policjantem z zespołu kryminalnego z Komisariatu Policji w Halinowie, realizowali swoje czynności w pobliskiej gminie. Kiedy przejeżdżali radiowozem nieopodal przedszkola w Długiej Kościelnej, zobaczyli wydobywający się z budynku dym. Zauważyli też, że z przedszkola wyprowadzane są dzieci.

Policjanci zatrzymali radiowóz i podjęli interwencję. Funkcjonariusze wbiegli do środka,aby sprawdzić, czy wszystkie dzieci zostały ewakuowane z budynku. Drogą radiową skontaktowali się z oficerem dyżurnym, który przekazał pilne zgłoszenie do straży pożarnej.

Policjanci pomagali opiekunkom przeprowadzić dzieci do samochodów, aby uchronić je przed chłodem. Wspólnie ze strażakiem, który również przejeżdżał obok przedszkola, wyłączyli prąd i zakręcili zawory gazowe.

Na miejsce przybyło kilka jednostek straży pożarnej, które rozpoczęły akcję gaśniczą. Policjanci ustalili, że w pożarze nikt nie ucierpiał. Po interwencji w przedszkolu wrócili do swoich zadań służbowych.

a