czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
poniedziałek, 02 luty 2015 14:07

Z nożem na dostawcę pizzy

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Z nożem na dostawcę pizzy fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali trzy osoby podejrzewane o kradzież rozbójniczą. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dostawca został zwabiony do bramy i zamiast otrzymać należność za pizzę i napoje, sprawcy grozili mu nożem.

W mieszkaniu jednego z zatrzymanych, 26-letniego Przemysława C. policjanci znaleźli nóż, którym prawdopodobnie mężczyzna sterroryzował pokrzywdzonego. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na jednym z podwórek w centrum Warszawy. Dostawca pizzy realizując zamówienie przyjechał z towarem pod wskazany adres. Na miejscu czekały na niego trzy osoby. Jeden z mężczyzn poprosił dostawcę, żeby wszedł do bramy, aby sfinalizować zakup. To był podstęp. Kiedy pokrzywdzony zażądał zapłaty za dwie pizze i napoje, w sumie 77 złotych, zamiast pieniędzy usłyszał kilka niecenzuralnych słów oraz groźbę pobicia. Widząc, co się dzieje dostawca chciał odejść z towarem wtedy jeden z mężczyzn wyjął mu z torby dwa pudełka z pizzą i napojami. Pokrzywdzony próbował odzyskać towar, wtedy prawdopodobnie Przemysław C. wyjął nóż sugerując mu, aby „odpuścił" i odszedł.

Jak tylko informacja o zdarzeniu trafiła do śródmiejskich policjantów, ci natychmiast zajęli się sprawą. Już kilkadziesiąt minut później funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby mogące mieć związek z tym przestępstwem. W mieszkaniu, w którym odbywała się alkoholowa libacja policjanci znaleźli także nóż, którym prawdopodobnie 26-latek groził dostawcy pizzy. Jeden ze znajdujących się tam mężczyzn próbował niepostrzeżenie pozbyć się go rzucając pod fotel. Nie udało się. Cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży rozbójniczej. Sebastian A. i Przemysław C. decyzją sądu trafili na trzy miesiące do aresztu. Sandra S. została objęta dozorem policyjnym.

a