czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
czwartek, 29 styczeń 2015 14:16

Z rewolwerem w ręku w kilka godzin dokonał 5 napadów

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Z rewolwerem w ręku w kilka godzin dokonał 5 napadów fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój z bronią palną. 20-latek przy użyciu rewolweru na plastikowe kule terroryzował przypadkowych przechodniów żądając od nich pieniędzy. Daniel D. przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się około 18:00 w piątkowy wieczór minionego tygodnia, kiedy to młody mężczyzna przy użyciu rewolweru postanowił zdobyć potrzebną mu gotówkę. Jak wynika z relacji pokrzywdzonych 20-latek zaczepiał przypadkowych przechodniów żądając od nich pieniędzy. Kiedy spotykał się z odmową wyciągał rewolwer sugerując jego użycie, jeśli nie dostanie pieniędzy. W jednym z przypadków strzelił napadniętemu mężczyźnie w nogę. Pocisk okazał się plastikową kulą. Po osiągnięciu celu napastnik oddalał się z miejsca przestępstwa.

W ten sposób z piątku na sobotę na przestrzeni 9 godzin w różnych miejscach w centrum miasta dokonał 5 napadów, zabierając swoim ofiarom w sumie kilkaset złotych.

Kiedy pierwsze zgłoszenia o przestępstwach dotarły na policję sprawą zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego. To oni już w dwa dni po zdarzeniu ustalili dane personalne osoby podejrzewanej o popełnienie tego czynu zatrzymując Daniela D.

Policjanci w mieszkaniu 20-latka w jednym z pomieszczeń pod poduszką znaleźli także rewolwer na plastikowe kule, którym mężczyzna posługiwał się dokonując rozbojów. Ze wstępnej opinii biegłego z zakresu broni i balistyki wynika, że zabezpieczony rewolwer to broń palna alarmowa. Mężczyzna był już notowany w policyjnych kartotekach za inne przestępstwa oraz poszukiwany.

Daniel D. przyznał się do zarzucanych mu czynów tj. czterech rozbojów z użyciem niebezpiecznego przedmiotu oraz jednego rozboju z art. 280§1 kodeksu karnego. Na wniosek policjantów oraz śródmiejskiej prokuratury sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za te przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności jednak na czas nie krótszy niż 3 lata.

a