wtorek, maj 28, 2024
Follow Us
wtorek, 27 styczeń 2015 11:36

Policjanci uratowali mieszkańców z pożaru

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policjanci uratowali mieszkańców z pożaru fot www.konstancin24.eu

Sierż. Damian Szramka i sierż. Przemysław Niedziałek z Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie zareagowali błyskawicznie na widok dymu wydobywającego się z domu przy ulicy Mickiewicza. Policjanci powiadomili straż pożarną i przystąpili do ewakuacji mieszkańców. Z zagrożonych pomieszczeń wyprowadzili 23 osoby. Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.

Sierż. Damian Szramka i sierż. Przemysław Niedziałek na co dzień pełnią służbę patrolową w Komisariacie Policji w Konstancinie-Jeziornie. W niedzielę rano o 9.35 wspólnie pełnili służbę w patrolu zmotoryzowanym. Jadąc ulicą Mickiewicza zauważyli dym wydobywający się spod dachu budynku mieszkalnego.

Policjanci błyskawicznie powiadomili o zdarzeniu straż pożarną i przystąpili do ewakuacji mieszkańców. Pukali do wszystkich mieszkań. Lokatorzy byli w szoku, niektórzy jeszcze spali i nie byli świadomi zagrożenia. Policjanci wyprowadzili bezpiecznie z budynku 23 osoby. Lokatorzy w tym budynku korzystali z butli gazowych, które funkcjonariusze zabezpieczyli i wynieśli z budynku, aby zminimalizować zagrożenie.

Po przyjeździe jednostki ratowniczo-gaśniczej z Piaseczna wspólnie ze strażakami sprawdzili lokal na najwyższej kondygnacji, czy nie przebywają tam jakieś osoby. Na szczęście nikogo tam nie było.

Pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał, akcja gaśnicza została zakończona około godziny 16.00 Uratowanymi mieszkańcami zajęli się pracownicy Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, a straż miejska zabezpieczyła miejsce pożaru.

a