piątek, czerwiec 21, 2024
Follow Us
piątek, 23 styczeń 2015 12:17

Kolejna "dziupla" zlikwidowana

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kolejna "dziupla" zlikwidowana fot. Komenda Stołeczna Policji

Kryminalni wołomińskiej komendy i warszawskiej Pragi Północ zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o przestępstwa samochodowe. Na terenie posesji w Kobyłce, w jednym z garaży, policjanci znaleźli mazdę 6, skradzioną kilka dni wcześniej w Białymstoku.

Samochód był już częściowo rozmontowany, a części przygotowane do dalszego wykorzystania. Dodatkowo funkcjonariusze ujawnili kilka telefonów komórkowych, narzędzia mogące służyć do kradzieży pojazdów i nabijania numerów identyfikacyjnych. 37-letni Paweł K. ps. „Nochal", 46-letni Leszek G. i 48-letni Bogusław Cz. już usłyszeli zarzuty ukrycia pojazdu pochodzącego z przestępstwa kradzieży.

Kilka dni temu kryminalni wołomińskiej komendy i warszawskiej Pragi Północ uzyskali informację, z której wynikało, że na terenie jednej z posesji w Kobyłce mogą być przechowywane pojazdy i części samochodowe pochodzące z kradzieży. Gdy funkcjonariusze pojawili się pod wskazanym adresem, w garażu znaleźli częściowo zdemontowany pojazd mazda 6, a przy nim mężczyznę, który wykręcał z wnętrza pojazdu elementy wyposażenia. 46-latek był dobrze znany wołomińskim kryminalnym. W przeszłości Leszek G. był już zatrzymywany za przestępstwa samochodowe.

Sprawdzenie pojazdu wykazało, że pojazd został skradziony kilka dni wcześniej na terenie Białegostoku. Mężczyzna oświadczył policjantom, że mazdę przyprowadziła mu nieznana osoba, dla której auto miało zostać zdemontowane na części. Podczas wykonywania dalszych czynności funkcjonariusze zauważyli na posesji drugiego mężczyznę, który na ich widok szybko wszedł do domu. Po chwili 48-latek był już w rękach policjantów. Bogusław Cz. nie był w stanie wytłumaczyć swojego zachowania oraz okoliczności, w jakich znalazł się na posesji. Taki stan rzeczy świadczył wyraźnie, że mężczyzna może mieć bezpośredni związek z przyjęciem kradzionego pojazdu do demontażu.

Kontrola i przeszukanie innych pomieszczeń, to ujawnione przez kryminalnych narzędzia służące do kradzieży pojazdów, nabijania numerów identyfikacyjnych oraz telefony komórkowe do kontaktów przestępczych. Policjanci odzyskali również pieniądze w kwocie 2920 złotych i 80 Euro, które zostały skradzione wraz z mazdą.

Leszek G. i Bogusław Cz. trafili do policyjnego aresztu. Policjanci ustalili i zatrzymali również 3 z podejrzewanych o udział w paserstwie mazdy. 37-letni Paweł K. ps. „Nochal" oraz zatrzymani wcześniej 46 i 48-latek usłyszeli zarzuty ukrycia pojazdu pochodzącego z przestępstwa kradzieży. Całość materiałów trafi teraz do sądu, który zadecyduje o wymiarze kary wobec zatrzymanych mężczyzn. Grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

a