poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
wtorek, 20 styczeń 2015 11:38

Po pijaku, pod prąd i bez uprawnień

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Po pijaku, pod prąd i bez uprawnień fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjantów z mińskiej drogówki wezwano do Sulejówka, gdzie na ulicy Dzielnej doszło do zderzenia dwóch samochodów. Policjanci wstępnie ustalili, że kierowca jednego z aut jechał prawdopodobnie „pod prąd" droga jednokierunkową, a do tego był nietrzeźwy i miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Kierowca nie miał też żadnych uprawnień do kierowania samochodem. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 2 lat.

Na ulicy Dzielnej w Sulejówku doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce wezwano patrol drogówki.

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 38-letni kierowca renault prawdopodobnie jechał droga jednokierunkową „pod prąd" i zderzył się z prawidłowo jadącym oplem, którym kierowała 22-letnia mieszkanka Wesołej. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał.

Policjanci zbadali alkomatem kierujących i sprawdzili ich pod kątem posiadanych uprawnień. W przypadku 22-latki sprawdzenie wypadło pozytywnie, była trzeźwa i miała komplet dokumentów. Drugi kierowca nie dość, że nie miał uprawnień, to jeszcze był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie promil alkoholu w organizmie.

38-latkowi grozi teraz odpowiedzialność karna za jazdę w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny przewiduje za takie zachowanie karę grzywny, ograniczenia wolności, a nawet karę 2 lat więzienia.

a