czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
środa, 14 styczeń 2015 12:28

Zabezpieczono 3 kg kokainy na lotnisku Wyróżniony

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zabezpieczono 3 kg kokainy na lotnisku fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z KSP we współpracy z biurem służby kryminalnej KGP oraz przy współudziale funkcjonariuszy Izby Celnej, tuż po wylądowaniu na Lotnisku Chopina zatrzymali obywatela Hiszpanii podejrzanego o przemyt znacznej ilości środków odurzających. W jego bagażu ukryte były torebki z prawie 3 kilogramami kokainy, o czarnorynkowej wartości co najmniej 900 tysięcy złotych. 51-latek został aresztowany na 3 miesiące.

Wszystko zaczęło się w sobotę (10.01.2015) na warszawskim lotnisku. Wówczas to, jak wynika z ustaleń stołecznych policjantów, z Brazylii przez Dubaj samolotem rejsowym przyleciał do Polski, obywatel Hiszpanii. Po wylądowaniu został zatrzymany przez funkcjonariuszy, którzy podejrzewali go o przemyt narkotyków. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP, przy wsparciu kolegów z Izby Celnej, znaleźli w bagażu zatrzymanego kokainę. Narkotyki były schowane w walizce z odzieżą, a zapakowane w saszetki, w których miałyby być preparaty kosmetyczne.

Policjanci zabezpieczyli kilka pudełek, wypełnionych torebkami ze środkami odurzającymi. Jak się okazało było to około 3 kilogramy kokainy, o czarnorynkowej wartości co najmniej 900 tysięcy złotych. Zatrzymany 51-letni mężczyzna usłyszał już zarzut przemytu znacznej ilości środków odurzających. Zgodnie z art. 55 ust. 1 i 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, obywatelowi Hiszpanii grozić może grzywna i kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 do 15 lat.

Stołeczni policjanci pod nadzorem prokuratorskim wyjaśniają okoliczności sprawy, między innymi ustalają gdzie miały trafić zabezpieczone narkotyki. Na podstawie już zebranego materiału dowodowego, sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec 51-letniego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu.

a