poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
piątek, 09 styczeń 2015 11:05

Najpierw obserwował, później zaatakował

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Najpierw obserwował, później zaatakował fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci zatrzymali 20-letniego Dawida Z., którego wskazała czujna pracownica banku jako podejrzanie zachowującego się i obserwującego starsze osoby wypłacające pieniądze. Funkcjonariusze ustalili, że 20-latek dwa dni wcześniej po takiej właśnie obserwacji próbował dokonać rozboju na starszym mężczyźnie, który podjął z banku gotówkę. Dawid Z. trafi dziś do prokuratury.

Policjanci z wydziału kryminalnego udali się do banku na wezwanie jednej z pracownic. Kobieta wskazała młodego mężczyznę, który jej zdaniem zachowywał się dziwnie i od dłuższego czasu obserwował wszystkie osoby w podeszłym wieku, które wypłacały pieniądze.

Funkcjonariusze dokonali niezbędnych sprawdzeń i ustalili, że ten właśnie człowiek w ten sam sposób dwa dni wcześniej obserwował pewnego klienta innego banku. Kiedy starszy mężczyzna podjął ponad 2 tysiące złotych, poszedł za nim, wszedł do bloku i zaatakował w klatce schodowej chcąc ukraść gotówkę. Pokrzywdzonemu udało się obronić, a napastnika spłoszyły osoby wchodzące do klatki osoby. Kryminalni zatrzymali 20-letniego Dawida Z. Dodatkowo mężczyzna miał przy sobie kradziony telefon komórkowy.

Policjanci wydziałów kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego zebrali materiał dowodowy i dziś doprowadzą zatrzymanego do prokuratury, gdzie zostanie podjęta decyzja o jego dalszym losie.

a