sobota, maj 18, 2024
Follow Us
środa, 07 styczeń 2015 12:01

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o usiłowanie oszustwa

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Tymczasowy areszt dla podejrzanego o usiłowanie oszustwa fot. Komenda Stołeczna Policji

Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o usiłowanie oszustwa na kwotę 8 mln złotych. Jak ustalili funkcjonariusze, Michał D. kilka dni wcześniej założył w jednym z banków rachunek, na który w sposób nieuprawniony usiłował przelać pieniądze z obcego konta. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczny areszt.

Policjanci wydziału kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału ds. przestępstw gospodarczych i korupcji pracowali nad uzyskaną informacją związaną z prawdopodobnym usiłowaniem oszustwa. Trzy dni temu w jednym z banków kryminalni zatrzymali 32-letniego Michała D. Mężczyzna posługując się podrobionymi dokumentami usiłował zlikwidować lokaty na obcym koncie, a pieniądze przelać na inne konto, do którego miał dostęp.

Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału ds. przestępstw gospodarczych i korupcji, którzy ustalili, że rachunek bankowy został przez niego założony kilka dni wcześniej. Następnie w sposób nieuprawniony na to konto usiłował przelać kwotę 8 mln złotych.

Dzięki zorganizowanej w okolicy banku zasadzce kryminalni zatrzymali mężczyznę, który przyjechał do Piaseczna, aby na miejscu dokonać likwidacji lokat na obcym koncie i dokonać przelewów na inne konto, założone kilka dni wcześniej.

Sprawa trafiła do prokuratora. Na jego wniosek sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Za usiłowanie oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

a