czwartek, luty 22, 2024
Follow Us
wtorek, 30 grudzień 2014 11:57

Podejrzany o spowodowanie wypadku i ucieczkę

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Podejrzany o spowodowanie wypadku i ucieczkę fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Mrozów zatrzymali 43-letniego mieszkańca Cegłowa, podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego, w wyniku którego doszło do potrącenia rowerzysty.

Nietrzeźwego kierowcę zatrzymano w miejscu zamieszkania, po tym jak prawdopodobnie uciekł z miejsca wypadku. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie 43-latkowi zarzutu kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, spowodowania wypadku drogowego i ucieczki z miejsca zdarzenia. Mężczyźnie grozi za to wyższy wymiar kary. Tymczasem został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci z Mrozów otrzymali zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty w Posiadałach w gminie Cegłów. Poszkodowany w wypadku rowerzysta trafił do szpitala na obserwację. Funkcjonariusze już na miejscu ustalili, że rowerzysta został potrącony przez samochód, którego kierowca odjechał, nie udzielając pomocy rowerzyście.

Zatrzymaniem kierowcy zajęli się policjanci z zespołu patrolowo interwencyjnego w Mrozach. To właśnie oni namierzyli podejrzanego. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec Cegłowa. W chwili zatrzymania miał on prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Po analizie materiału dowodowego, opisywany kierowca usłyszał zarzut karny kierowania samochodem będąc w stanie nietrzeźwości i spowodowania wypadku drogowego, a także ucieczki z miejsca zdarzenia.

Za samą tylko jazdę w stanie nietrzeźwości, z uwagi na wcześniejszą karalność za takie przestępstwo, 43-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wobec mężczyzny prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

a