czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
piątek, 26 grudzień 2014 13:14

Terenowe bmw odzyskane, paser zatrzymany

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Terenowe bmw odzyskane, paser zatrzymany fot. Komenda Stołeczna Policji

Terenowe bmw x5 skradzione na terenie warszawskiego Śródmieścia ujawnili w „dziupli samochodowej" w Markach funkcjonariusze wydziału kryminalnego wołomińskiej komendy.

Policjanci do badań mechanoskopijnych zabezpieczyli dodatkowo toyotę corolle i saaba, co do których istniało podejrzenie przerobienia pól numerowych. W pomieszczeniach mieszkalnych na terenie posesji funkcjonariusze znaleźli również sprzęt elektroniczny i narzędzia mogące służyć do kradzieży samochodów. Prokurator rejonowy w Wołominie po zapoznaniu się z zebranymi przez policjantów materiałami dowodowymi wydał postanowienie o zastosowaniu wobec 33-letniego Piotra P. dozoru policyjnego. Teraz za przestępstwo paserstwa może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego wołomińskiej komendy kilka dni temu udali się do Marek, gdzie na jednej z posesji miała znajdować się tzw. „dziupla samochodowa". Na miejscu policjanci zauważyli dwa zaparkowane pojazdy bez tablic rejestracyjnych. W jednym z nich, toyocie corolli dodatkowo zdemontowane były elementy tapicerki. Sprawdzenie toyoty oraz saaba wskazały, że elementy identyfikacyjne pojazdów - numery VIN nosiły ślady ingerencji. Podejrzewając, że samochody mogły pochodzić z przestępstwa kryminalni podjęli decyzję o ich zabezpieczeniu do dalszych badań mechanoskopijnych.

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić również pomieszczenia garażowe i gospodarcze na terenie posesji. W jednym z nich ujawnili terenowe bmw x5 z usuniętym widocznym polem numerowym w okolicach podszybia. Sprawdzenie pojazdu po numerach rejestracyjnych i identyfikacyjnych na nadwoziu wykazało, że został on skradziony na początku grudnia na terenie warszawskiego Śródmieścia. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, kryminalni ujawnili dodatkowo kluczyk z logo bmw, sprzęt elektroniczny i narzędzia mogące służyć do kradzieży pojazdów.

Policjanci, zatrzymali 33-letniego Piotra P. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty paserstwa. Decyzja prokuratora rejonowego w Wołominie został objęty policyjnym dozorem. Teraz może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

a