czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
środa, 24 grudzień 2014 13:09

Wywiadowcy zabezpieczyli tytoniową „kontrabandę”

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wywiadowcy zabezpieczyli tytoniową „kontrabandę” fot. sxc.hu

ręce wywiadowców wpadła 40-letnia obywatelka Ukrainy, przy której znaleziono i zabezpieczono 14 kartonów papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Wywiadowcy przewieźli kobietę do komendy, gdzie usłyszała zarzut popełnienia wykroczenia skarbowego. Materiały dotyczące nielegalnego posiadania towarów bez akcyzy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją przekazali już do Urzędu Celnego.

Policyjni wywiadowcy pełnili służbę na ulicy Topolowej w Mińsku Mazowieckim. W rejonie mińskiego targowiska zauważyli autokar na zagranicznych tablicach rejestracyjnych. W pewnej chwili zauważyli kobietę, która odbiera z autobusu pakunek. Wywiadowcy postanowili ją wylegitymować i skontrolować, w związku z podejrzeniem posiadania przedmiotów, które mogą być później oferowane do sprzedaży na pobliskim rynku.

Przeczucie policjantów potwierdziło się, kiedy sprawdzili zawartość podejrzanego pakunku. W środku znajdowało się 14 kartonów papierosów. Ujawniony towar nie posiadał polskich znaków skarbowych.

Zabezpieczone papierosy i 40-letnią obywatelkę Ukrainy, przewieziono do komendy. Kobieta następnie została przesłuchana do wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Tam przedstawiono jej zarzut popełnienia wykroczenia skarbowego związanego z posiadaniem towarów bez akcyzy.

Sprawą zabezpieczonej „kontrabandy" zajmą się teraz celnicy. 40-latce grozić może wysoka grzywna.

a